З 2018 року при в’їзді до ЄС на авто вводиться обов’язковий техогляд

Всі автомобілі, які виїжджають з України на територію країн-членів Європейського Союзу, з 2018 року повинні будуть мати талон проходження техогляду транспортного засобу. Про це повідомляє сайт Міністерства інфраструктури України.

На даний момент обов’язковий техогляд мають проходити лише транспортні засоби, що здійснюють комерційні перевезення. Починаючи з наступного року, згідно з положеннями Женевськоі Угоди 1958 року, Директив ЄС та вимог Угоди про Асоціацію України з ЄС, усіх, хто на автомобілі в’їжджають з України до країн-членів ЄС, зобов’яжуть мати талон про проходження технічного огляду. Також зазначається, що технічний огляд стане обов’язковим при першій реєстрації та перереєстрації автомобіля.

«Зараз перед нами стоїть завдання поетапного введення обов’язкового технічного огляду. В нас вже є відповідні нормативно-правові акти, які набувають чинності у наступному році, і нам потрібно якісно до цього підготуватись. Залучаються найкращі світові практики та експерти», — повідомив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Він додав, що у міністерстві хочуть, аби техогляд проводили приватні компанії, які схвалені Нацагентством акредитації України, мають лабораторії, достатню матеріально-технічну базу та відповідають усім законодавчо встановленим вимогам.