Заяву Ягланда щодо Росії в Раді Європи перекрутили, - речник
twitter.com/TJagland

Заяву Ягланда щодо Росії в Раді Європи перекрутили, — речник

Речник генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда стверджує, що заяви, зроблені Ягландом на зустрічі з депутатами ПАРЄ, було перекручено та викривлено. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на речника генерального секретаря РЄ Деніела Хольтгена. 

Нагадаємо, цієї ночі голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив на своїй сторінці у Facebook, що під час зустрічі з групою Європейської народної партії Ягланд переконував депутатів у необхідності повернення Росії до зали засідань Парламентської асамблеї Ради Європи, фактично закликаючи зняти санкції з російської делегації.

«Сьогодні до нас в групу ЄНП прийшов генсек РЄ Турбйорн Ягланд і з відкритим забралом заявив, що після відмови Росії робити членські внески, перед організацією два виходи — зберегти цінності або зберегти саму Раду Європи», — стверджував Ар’єв.

Як заявив Деніел Хольтген, речник генерального секретаря Ради Європи, висловлювання Турбйорна Ягланда, зроблені під час зустрічі з депутатами ПАРЄ, було викривлено.

«Насправді він пояснив, що рішення про присутність Росії в ПАРЄ було б важливим через голосування за керівних посадовців Ради Європи, за генерального секретаря організації, за комісара РЄ з прав людини, а також за суддів ЄСПЛ», — розповів Хольтген.

Він зазначив, що ці питання мають бути розглянуті окремо від питання сплати внеску Росією. Крім того, він додав, що Ягланд під час зустрічі також наголосив, що несплата внеску є неприйнятною для країни-члена РЄ.